Malá ochutnávka z toho, co se teď chystá…  Víc zatím neprozradím. : -)

Chtěli byste vidět výsledky tvůrčí práce čtrnácti výtvarníků, kteří se čtyři roky po sobě vydávali do severní Itálie zachycovat místní krásy? Pak se určitě přijeďte podívat na Kladno.

Kdy: 8. 10. – 22. 11. 2019
Kde: Central Kladno, Modrá galerie

Výstava pak nejspíš poputuje do dalších družebních obcí, kam byli vysídleni severoitalští obyvatelé během první světové války. (Příbram, Blatná, Buštěhrad, Doksy, Rudná, Lodenice, …)

Italský plenér

Koncem srpna jsme se skupinkou malířů absolvovali již čtvrtý ročník plenéru v severní Itálii. Setkali jsme se opět s velmi vřelým přijetím a péčí zitalské strany. Týdenní práce byla zakončena výstavou v místní bibliotece  v San Felice. Postupně sem obrázky dodám…  Ciao

Akvarel sice malován už na jaře, ale i teď to tam bude mít svou romanci. Kostel je krásný zvenku i uvnitř. Jste-li zvědaví na nejmladší hudební talenty z různých zemí, přijeďte v neděli 18. srpna do Úhonic (okres Praha-západ).

V albu Země česká si můžete prohlédnout novinky z plenéru v Orlických horách.

Věděli jste, že nosy můžou sloužit jako oči? Nebo třeba jako kalhoty. Holčička se v nich prý cítí velmi pohodlně.

nosy

Když ve dřevě vzplanou city, stará kůra musí pryč.

Zamilované dřevo

Nové fotky z Motýlího domu v albu Pražské zahrady

Motýlí dům podruhé

Učebnice Společnost 4, ke které jsem před rokem vytvářela ilustrace, už vyšla!  Pro bližší info můžete kliknout na stránku nakladatelství FRAUS: sem.

Johánek a slavnosti k jeho poctě… Nově v albu Sakrální náměty.

Svatý Jan Nepomucký

Jak se má člověk soustředit na práci, když se hned seběhne tolik zvědavců… Novinka v albu Bytosti.

Zvědavci

Tuto něžnou vílí krásku jsem potkala na Petříně, šla zrovna višňovým sadem z návštěvy od zlatého deště. Jak to víly asi mají, políbí je někdo v máji?

Víla rozkvetlých stromů

Přeji intenzivní prožití velikonočního mystéria.

Velikonoční mysterium

Černá Madona nově v albu Sakrální náměty. Je to Panna Marie Montserratská, malovaná dle sošky ze 17. století, kterou přinesli do kláštera v Emauzích španělští benediktini. A pak je tam ještě jedna novinka…

Panna Marie Montserratská