Knížka o dobrodružném putování cestovatele z jiné planety byla slavnostně pokřtěna. Kdo chce v sobě nebo ve svých dětech čtivou formou probudit hlubší zájem o Komenského odkaz, tak s ní to jde samo!

Křest_Labyrint

V sobotu 12. června bude v rámci slavnostního zahájení Kulturního léta v Prosečnici pokřtěna i kniha Putování labyrintem světa.

2021_kulturni_leto_prosecnice

Národní oslavy výročí J. A. Komenského se připomínají mnoha událostmi a v souvislosti s nimi vychází i nová kniha Michala Vaněčka Putování labyrintem světa. Jde o dobrodružný příběh pro děti a mládež, který volně vychází z Komenského děl a je doplněn 15 celobarevnými ilustracemi. Knížku můžete již teď objednat u nakladatelství Maxdof. Více se o ní dočtete na stránkách Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského.

Milí, přeji vám radostné Vánoce i celý příští rok. Ať prožijete dotek ticha nočního lesa a krásy hvězdného nebe (vedeni vzácným průvodcem, který se vyzná:).

PF 2021

Do alba Ze života opadávajících lístků vlétlo pár nových z letošního podzimu.

Pracuje se na ilustracích… Zatím můžete hádat, jakým světem vás bude autor knížky provázet. (edit: Už se dopracovalo, knížka je v tisku:)

Dívali se z věže

Ta nenafotitelná výstava ve výlohách knihovny Psychologického ústavu AV ČR stále pokračuje… (edit: už skončila)

Plenér v Orlických horách – zkoumání tajuplného hvozdu a seznamování se strážci pohraničí

Tváře kusu dřeva (pokračování v albu Bytosti)

Půjdete-li kolem…

plakát_do oka

Sen noci svatodušní…
Přeji vám mnoho inspirace do snění i bdění.

Novinky z Vysočiny přidány do alba Bytosti.

Tak, knížka už je pokřtěná a teď může pomáhat… K sehnání bude u všech knihkupců.
Bližší info na stránkách Mamma HELP: https://www.mammahelp.cz/krest-nasi-knizky-o-mamince-ktera-si-ostrihala-vlasky/
nebo zde: https://www.vecerni-praha.cz/kniha-lenky-pelankove-o-mamince-ktera-si-ostrihala-vlasky/

Kompletní ilustrace pro novou knížku „O mamince, která si ostříhala vlásky“ si můžete prohlédnout ZDE.

Přeji vám spolu s Lístečkovým kvartetem kouzelné Vánoce a harmonicky vyladěný rok 2020.

PF20

Chtěli byste vidět výsledky tvůrčí práce čtrnácti výtvarníků, kteří se čtyři roky po sobě vydávali do severní Itálie zachycovat místní krásy? Pak se určitě přijeďte podívat na Kladno.

Kdy: 8. 10. – 22. 11. 2019
Kde: Central Kladno, Modrá galerie

Výstava pak nejspíš poputuje do dalších družebních obcí, kam byli vysídleni severoitalští obyvatelé během první světové války. (Příbram, Blatná, Buštěhrad, Doksy, Rudná, Lodenice, …)

Italský plenér

Koncem srpna jsme se skupinkou malířů absolvovali již čtvrtý ročník plenéru v severní Itálii. Setkali jsme se opět s velmi vřelým přijetím a péčí zitalské strany. Týdenní práce byla zakončena výstavou v místní bibliotece  v San Felice. Postupně sem obrázky dodám…  Ciao

Akvarel sice malován už na jaře, ale i teď to tam bude mít svou romanci. Kostel je krásný zvenku i uvnitř. Jste-li zvědaví na nejmladší hudební talenty z různých zemí, přijeďte v neděli 18. srpna do Úhonic (okres Praha-západ).

Učebnice Společnost 4, ke které jsem před rokem vytvářela ilustrace, už vyšla!  Pro bližší info můžete kliknout na stránku nakladatelství FRAUS: sem.